20 bėgimas 2019-09-28
Meniu

Nuostatai

19-tojo Tarptautinio Nidos pusės maratono ir Lietuvos pusės maratono čempionato, bei jaunimo ir  veteranų  pirmenybių nuostatai

 1. BENDROJI DALIS

VšĮ „NIDOS PUSĖS MARATONO BĖGIMAS“ kartu su Neringos miesto savivaldybe, Lietuvos Lengvosios Atletikos Federacija, bei BK „Kertus”  2018 m. rugsėjo  29 d. organizuoja ir vykdo  19.Tarptautinį Nidos pusės maratono bėgimą

BENDROJI DALIS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 1. Skatinti visuomenę sportuoti ir domėtis sporto renginiais;
 2. Populiarinti bėgimą ir lengvąją atletiką Lietuvoje;
 3. Gausinti masinių renginių kiekį Nidoje;
 4. Skatinti fizinį aktyvumą, bėgimą, kaip sveiką gyvenimo būdą;
 5. Išaiškinti pajėgiausius įvairių amžiaus grupių bėgikus;
 6. Pratęsti turizmo sezoną Neringoje.

NUOTOLIAI

Renginio metu dalyviai galės varžytis šiose distancijose:

– Nidos  pusės maratono bėgimas – 21,098 km;

– YIT – 5 km bėgimas;

– 2 km Europos bendradarbiavimo vaikų bėgimas

– 0,5 km Europos bendradarbiavimo vaikų bėgimas

 

III. VARŽYBŲ VIETA IR LAIKAS

10:00 val. – 0,5 km. ir 2 km. startas prie Nidos savivaldybės aikštės)

11:00 val. – 21.098 km. Nidos pusės maratono bėgimas (startas prie Nidos pašto).

13:00 val. –  5 km. bėgimas. (startas prie Nidos autobusų stoties)

Tikslus starto laikas ir vieta gali būti tikslinami.

 1. LAIKO LIMITAS

Pusės maratono bėgimas – 3 val. 30 min.

5 km bėgimas – 1 val. 30 min.

Varžybų dieną 14.30 val. laiko matavimo elektroninė sistema bus išjungta ir laikas nebus fiksuojamas.15.00 val. bus atidarytos miesto gatvės,

 1. DALYVIAI

Renginyje gali dalyvauti visi norintys, užpildę dalyvio kortelę, pasitikrinę sveikatą, susipažinę su varžybų nuostatais bei tai patvirtinę registracijos metu. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką ir atsakomybę, bei įsipareigoja dėl to nereikšti bėgimo organizatoriams jokių pretenzijų.

2.Bėgikai, atsiimdami numerį, privalo turėti asmens dokumentą.

3.Kiekvienas renginio dalyvis registruodamasis tuo pačiu sutinka, kad renginio organizatoriai visas renginio metu padarytas nuotraukas bei filmuotą medžiagą gali laisvai ir be atskiro sutikimo naudoti rinkodaros tikslais.

4.Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad sutinka gauti naujienlaiškius, kuris yra susiję su VšĮ „Nidos pusės maratono bėgimas“ organizuojamais renginiais.

5.Nidos pusės maratono bėgimo rungtyse gali dalyvauti asmenys nuo 17 metų. Nidos   pusės maratono bėgimo dalyvių amžiaus grupės:

VYRAI (V)

MOTERYS (M)

GIMIMO METAI

V20

M20

1999 – 2000

V

M

1979 – 1998

V40

M40

1974 – 1978

V45

M45

1969 – 1973

V50

M50

1964 – 1968

V55

M55

1959 – 1963

V60

M60

1954 – 1958

V65

M65

1949 – 1953

V70

M70

1948  ir vyresni (-ės)

 

5km Bėgimas amžiaus grupių neturi.

 

Vaikų bėgimo amžiaus grupės

2 km.: 2001-2002 – M+V; 2003-2004 – M+V; 2005-2006 – M+V;

0,5 km.: 2007 ir jaunesni – M+V.

 1. Nepilnamečiai visų distancijų bėgimų dalyviai numerių atsiėmimo metu privalo turėti atspausdintą bei vieno iš tėvų arba globėjų pasirašytą sutikimą.
 2. Registruodamasis dalyvis patvirtina, kad supranta, jog dalyvavimas renginyje yra susijęs su dideliu žmogaus fizinių galimybių išbandymu, taip pat patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, laikosi Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytų sveikatos pasitikrinimo reikalavimų bei organizatorių ar kitų asmenų prašomas pateiks tai patvirtinančią sveikatos būklės pažymą. Kilus įtarimų dėl netinkamos sveikatos būklės, organizatoriams paprašius, dalyvis privalo nutraukti savo dalyvavimą renginyje ir pasikonsultuoti su gydytoju.
 3. Dalyvis supranta ir patvirtina, kad organizatoriai neatsako ir neatlygins dalyvio sveikatai ar gyvybei padarytos žalos. Visa rizika ir atsakomybė dėl dalyvio sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių dalyvaujant renginyje, tenka tik dalyviui.
 4. SPECIALIOS SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI
 5. Registruotis į bet kurią rungtį galima tik savo vardu. Savo numerį perduoti kitam dalyviui draudžiama. Tokiu atveju dalyviai bus diskvalifikuojami, o rezultatai į varžybų protokolą neįtraukiami.
 6. Dalyvis gali keisti registracijos metu pasirinktą distancija, distancijos keitimo mokestis – 5 Eur. Keičiant distanciją taip pat turi būti sumokamas skirtumas tarp sumokėtos sumos ir pasirinktos distancijos registracijos mokesčio keitimo dieną. Dalyvis gali keisti informaciją nurodytą registracijos metu (vardą, pavardę, klubo / komandos pavadinimą ar bet kurią kitą informaciją), registracijos anketos informacijos keitimo mokestis – 5 Eur.
 7. Registracijos duomenų keitimas atliekamas tada, kai dalyvis sumoka už paslaugą ir informuoja organizatorius el. paštu info@nidarun.lt, kartu su laišku atsiųsdamas mokėjimo išrašą bei norimus pakeisti duomenis. Įmonės rekvizitai:

 

 

Pavedimams:

VšĮ NIDOS PUSĖS MARATONO BĖGIMAS

Juridinio asmens kodas: 302814716

 Naglių g. 3-4, Neringa

Pavedimams:

IBAN: LT377300010132243952

Swedbank AB, Banko kodas 73000

SWIFT-BIC: HABALT22 

 1. Distanciją arba registracijos duomenis pakeisti galima iki 2018 m. rugsėjo 14 dienos imtinai.
 2. Kiekvienas dalyvis varžybose privalo turėti ant marškinėlių tvarkingai pritvirtintą numerį. Numeris turi būti ant marškinėlių priekio (krūtinės), aiškiai matomoje vietoje.
 3. Draudžiama varžybų trasoje bėgti be aiškiai matomoje vietoje pritvirtinto dalyvio numerio. Dalyviai, kurie bėgs be numerio, bus diskvalifikuojami.
 4. Dalyviams bei juos palaikantiems asmenims griežtai draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones, pvz.: dviračius, riedučius, riedlentes, ir kitas ratuotas transporto priemones. Dalyviai, pažeidę šį nuostatų punktą, bus diskvalifikuojami.
 5. Dalyviams varžybų metu draudžiama naudotis bet kokia asmenine palyda. Pažeidusieji šią taisyklę dalyviai bus diskvalifikuojami.
 6. Renginio metu draudžiama trasoje vedžioti ar bėgti su bet kokiais gyvūnais. Šio draudimo nesilaikantys dalyviai bus diskvalifikuojami iš varžybų.
 7. Kiekvienas bėgimo dalyvis turi prisitvirtinti dalyvio numerį su laiko matavimo elektronine mikroschema ant marškinėlių. Dalyvių, kurie neprisitvirtino arba netinkamai prisitvirtino laiko matavimo elektroninę mikroschemą, laikas fiksuojamas nebus ir tokie dalyviai nebus įtraukti į varžybų protokolą.
 8. Elektroninės mikroschemos vienkartinės, po renginio jų grąžinti nereikia.
 9. Varžybų dalyviams nukrypti nuo bėgimo trasos (be teisėjo leidimo) yra draudžiama. Dalyviai, pažeidę šią taisyklę, bus diskvalifikuojami.
 10. Bet kokios dalyvių pretenzijos turi būti pateiktos raštu varžybų vyr. teisėjui ne vėliau kaip per 30 minučių po varžybų pabaigos. Dalyvis, pateikdamas pretenziją, privalo sumokėti 30 Eur mokestį, kuris grąžinamas tik tuo atveju, jeigu apeliacinė komisija (maratono direktorius, vyr. teisėjas, LAF atstovas) pretenziją patenkins. Kol dalyvis nesumoka šio mokesčio, pretenzijos nesvarstomos.

 VII. SPECIALŪS PUNKTAI TRASOJE

 1. Pusės maratono trasoje bus įrengti maitinimo punktai, kuriuose varžybų dalyviams bus dalinami energetiniai gėrimai, vanduo, vaisiai. Maitinimo ir gaivinimo punktai bus įrengti vidutiniškai kas 5 km.
 2. Pusės maratonio trasoje dalyviams bus pastatyti bio tualetai.

VIII. PASLAUGOS DALYVIAMS

 1. Renginio dieną dalyviai savo daiktus galės palikti saugykloje. Daiktai turi būti sudėti į užsegamą ar užrišamą sportinį krepšį.
 2. Renginio dalyvių susirinkimo vietose veiks biotualetai.
 3. APDOVANOJIMAI

– Nidos pusės maratono bėgimo 1-3 vietų laimėtojai: moterys ir vyrai apdovanojami taurėmis, 1-6 vietų laimėtojai: moterys ir vyrai – piniginiais prizais

– Nidos pusės maratono bėgimo pirmų vietų nugalėtojai (moteris ir vyras) kitų metų bėgimo metu, nesvarbu kokioje trasoje bėgtų – kiekvienas gauna dvivietį kambarį dviem paroms nemokamai.( Kambariai kitiems neperleidžiami)

– Jaunimo ir veteranų amžiaus grupių 1-3 vietos laimėtojai apdovanojami prizais.

Visiems pusės maratono bėgimo dalyviams – sertifikatai.

5 km. bėgimo 1-3 vietų laimėtojai: moterys ir vyrai – prizais.

2 km., 0,5km . amžiaus grupių 1-3 vietos laimėtojai apdovanojami diplomais ir prizais.

Neringos geriausi bėgikai: vyras ir moteris apdovanojami – prizais.

Jauniausias ir vyriausias dalyviai apdovanojami prizais.

Masiškiausiai dalyvavusiam kolektyvui – taurė.

Moteris ir vyras pagerinę Nidos pusės maratono bėgimo rekordą, apdovanojami 110 Eur.(Tik pirmos vietos nugalėtojai).

 

TRASOS REKORDAI

Vyrų: 1:07:08,4 (Valdas Dopolskas, 2015)

Moterų: 1:16:37 (Živilė Balčiūnaitė, 2014)

 

Visiems finišavusiems – proginiai suvenyrai!

 1. DALYVIŲ STARTINIS MOKESTIS
 2. Dalyvio startinis mokestis negrąžinamas ir neperleidžiamas kitam dalyviui.
 3. Gavus nemokamą registraciją iš įmonės, partnerio ar kitos trečiosios šalies, registracijos mokestis negrąžinamas.
 4. Registracijos mokesčiai:

 

04.01-08.14

08.14-09.14

09.15-09.26

Pusė maratono

15 eur

20eur

30eur

5 km

8 eur

12 eur

20 eur

2 km

4 eur

4 eur

8 eur

0,5 km

2 eur

2 eur

4 eur

 

 1. DALYVIŲ REGISTRAVIMAS IR NUMERIŲ IŠDAVIMAS

Dalyviai gali registruotis interneto puslapyje www.nidarun.lt iki rugsėjo 25 dienos 24.00 val. Dalyvis laikomas užsiregistravusiu, kai apmoka registraciją per Paysera sistemą.

Rugsėjo 28 d. registracija bus vykdoma Nidos KTIC „AGILA“.

Atsiimti kito dalyvio numerį bei dalyvio krepšelį galima tik pateikus dalyvio, už kurį atsiimama, asmens dokumento kopiją.

Dalyvio paketo turinį tikrinti jo atsiėmimo vietoje. Po atsiėmimo, esant krepšelio turinio trūkumui, jo turinys nebepildomas. Dalyvio krepšelis po renginio nebeatiduodamas.

 

Organizatoriai pasilieka teisę keisti taisykles.